Články

První mistrák v Lískovci

08. 08. 2014 21:57:04 od Novotný M.

Sraz na zítřejší zápas: starší dorost v 13:15 ve Starém Lískovci, mladší dorost v 15:30. Odjezd ze Slatiny ve 12:30. Hřiště tam mají zde: http://www.mapy.cz/s/bW6C

| Napsal: Novotný M. | Kategorie: | Komentářů: 1 | Trvalý odkaz |


Zahájení přípravy

13. 07. 2014 12:18:36 od Novotný M.


Tak kluci a už je po odpočinku, v pondělí 14.7.2014 v 18.00 hodin je první trénink nové sezóny. Sraz je na hřišti ve Slatině. Sebou věci na trénink (umělku), půjdeme si po důležitých informacích a domluvě co a jak v nové sezóně zahrát fotbálek na umělku.

| Napsal: Novotný M. | Kategorie: | Komentářů: 138 | Trvalý odkaz |


Rosice - Slatina 1:3

20. 04. 2014 22:26:54 od Novotný M.

V dnešním utkání proti Rosicím jsme se prezentovali určitě nejlepším výkonem jarní části soutěže. Od začátku zápasu tam byl vidět pohyb a chuť hrát, taky se to na skóre okamžitě projevilo. Postupně jsme soupeřům nasázeli 3 branky a nebýt zbytečných parádiček pro diváky mohli jsme nejméně 2-3 branky přidat. Ve druhém poločase jsme už špatně zakončovali akce, chvílemi jsme značně zvolnili a inkasovali jsme po ojedinělé akci soupeře na konečných 3:1.

Střelci: Hofírek, Cimbálník, Šimeček

Hodnocení výjimečně psát nebudu, všichni si zaslouží vysokou známku a výkon celého týmu byl naprosto vyrovnaný. Více si povíme na tréninku.

| Napsal: Novotný M. | Kategorie: | Komentáře nejsou povoleny | Trvalý odkaz |


Zahájení jarní části soutěže

07. 04. 2014 22:03:08 od Novotný M.


Přátelé, shrneme si odehrané dva první mistráky. V prvním zápase proti Kyjovu se nejvíc projevila herní nerozehranost, odfláknutá příprava, kdy jsme se od začátku roku nebyli schopni sejít v dostatečném počtu ani na jeden přátelák. A tak zatímco st. dorost měl dva přípravné zápasy týdně, my jsme se sešli po půl roce poprvé až na prvním mistrovském zápase. Částečně to bylo způsobeno vytížením klíčových hráčů v zápasech st. dorostu, částečně neochotou hráčů poctivě chodit na tréninky. Výsledkem bylo naprosté fiasko proti Kyjovu, kdy jsme prohráli zápas proti DEVÍTI !!! hráčům soupeře. Dost zoufalá je i statistika obdržených gólů, kdy všechny branky dostáváme ze standardních situací (penalta, nepřímý kop, přímý kop). V tomto zápase nešlo najít absolutně nic pozitivního, výkon hráčů byl podprůměrný a gólman nás taky nepodržel. Nebudu tento zápas známkovat.

Ve druhém zápase proti MS Brno byl výkon podstatně lepší, téměř celý zápas jsme soupeře tlačili a dokázali jsme si vytvořit velké množství šancí. Bohužel je většinou nedokážeme proměnit, což je naše velká bolest. Ovšem posun kupředu tam vidět rozhodně byl, už se aspoň nebojíme akce zakončovat a střílet. Poprvé se v naší sestavě objevil Kristián Spišák a Dan Vaverka, a i tato změna v kádru vedla ke zlepšení výkonu. Nakonec jsme se ovšem o výsledek museli bát, protože opět neměl svůj den náš brankář, po obdrženém laciném gólu se soupeř probral a měli jsme co dělat, abychom těsné vedení uhájili do konce.

Výsledek: Slatina - MS Brno 2:1, střelci: Šimeček, Spišák

Hodnocení: Hladil 5, Novotný 8, Kratochvíl 7, Vaverka 6, Vilímek 7, Cimbálník 8, Spišák 8, Hofírek 7, Burian 7, Hrubý 6, Šimeček 7.

Ostatní hráli krátce nebo se do hry nedostali.

Za zmínku stojí nasazení Prokopa Šimečka jako útočníka, v obou zápasech se dokázal gólově prosadit, dále bych vyzdvihl stále se zlepšující výkon Robina Kratochvíla, který se už zabydlel v základní sestavě a také bych rád ocenil výkony kluků, kteří hrají za oba dorostenecké týmy. Díky vítězství nad MS jsme se v tabulce posunuli vzhůru, jako další nás čeká domácí zápas s Ivančicemi, kteří jsou v tabulce těsně nad námi a můžeme tedy bojovat o další posun tabulkou vzhůru.


| Napsal: Novotný M. | Kategorie: | Komentářů: 0 | Trvalý odkaz |


Kohoutovice-ml.dorost 7-1 (1-0))

28. 10. 2013 09:47:03 od Burian M.

Zápas v Kohoutovicích ovlivnil výkon pomezního rozhodčího a jeho verdikt o první brance zápasu,která nebyla.Uznal domácím branku i když míč nepřešel brankovou čáru,a tuhle křivdu nezvládl Mira Ťujík a za kritiku rozhodčího putoval po červené kartě do sprch,kde už po dvou žlutých byl Jakinta.Hra v devíti byla nad naše síly,i když kluci se snažili.I přes veškerou snahu jsme obdrželi dalších šest branek a debakl byl na světě.Autorem naší jediné branky byl David Broďák,který z domácích obránců udělal statisty a v tváří v tvář golmanovi chladnokrevně zavěsil.

Branka-Broďák David


Sestava-Hladil 5,Vilímek 5,Ťujík 5,Kratochvíl 5,Hrubý 5,Novotný 5,Cimbálník 5,Burian 5,Hodek 5,Broďák 5,Hofírek 5

Dan Jakeš není hodnocen-do svého vyloučení nic nepředvedl,krom nic neřešících zbytečných faulů na polovině hřiště.

| Napsal: Burian M. | Kategorie: | Komentářů: 0 | Trvalý odkaz |


Slatina - Řečkovice 1:0

21. 10. 2013 13:12:12 od Novotný M.

Domácí utkání proti Řečkovicím jsme vyhráli jediným gólem z první minuty utkání. Výhra a 3 body jsou super, ovšem vzhledem k průběhu zápasu nemůžeme být s výsledkem příliš spokojeni. Celý zápas jsme soupeře jednoznačně přehrávali, vytvořili jsme si i dostatek příležitostí ke skórování a přesto jsme dokázali dát pouze jediný gól, a to ještě nadvakrát. Nemáme problém se dostat na hranici vápna nebo i do něj, ale máme obrovský problém zakončit. Přitom u většiny akcí není potřeba větší umění, ale jenom přemýšlet nebo být aspoň důraznější. Musíme si uvědomit takové základní věci jako např. že rohový kop je lepší než míč ztracený ve zbytečných kličkách, že ve vápně se zakončuje z první, protože na vymýšlení není čas atd. Když to vezmu odzadu, Kuba v bráně zachytal dobře (až na nějaká zaspání při výběhu), obrana fungovala spolehlivě, bez zbytečných průtahů posílala balóny na polovinu soupeře (dokonce i hlavou, to jsem čuměl), záloha až na zdlouhavé obsazování hráčů při bránění byla taky vcelku v pohodě, ale co nám nefungovalo vůbec, to byl útok. Rozhodli jsme se po posledním zápase hrát systém 3-5-2, což nám jednoznačně posílilo střed, ale o to víc to ukázalo co děláme špatně v ofenzivě. Úkolem útočníků v tomto systému není stát na středové ose, naopak pohybem do stran po ofsajdové čáře se nabízet do brejků a roztahovat obranu soupeře do stran tak, aby do uvolněných mezer mohly směřovat útoky z posílené zálohy. Takže zatímco David se v útoku víc pral sám se sebou než se soupeřem, tak Lukáš
neustálým nabíháním na přehuštěný střed a vracením se na úroveň záložní řady sám sebe vyřazoval ze hry. Vrcholem bylo, když střední záložník vyběhl volným středem, a oba naši útočníci se mu vrhli okamžitě na střed do cesty i se svými obránci. Tohle si probereme znovu na tréninku, protože postavení hráčů patří k základům hry a toto musí dorostenci zvládat naprosto automaticky.
Kvůli podobným nedostatkům bohužel stále nemůžeme začít se složitějším tréninkem a musíme neustále dokola procvičovat základní věci.

Hodnocení: Hladil 6, Vilímek 6, Ťujík 6, Hrubý 7, Vlk 6, Hodek 6, Cimbálník 6, Novotný 7, Jakeš 8, Burian 6, Broďák 4, Hofírek 5.

Na tréninku očekávám podstatně vyšší účast než v minulém týdnu.

| Napsal: Novotný M. | Kategorie: | Komentářů: 0 | Trvalý odkaz |


Slatina - Slovan 0:9

22. 09. 2013 12:54:23 od Novotný M.

Domácí zápas se Slovanem nám jasně ukázal, jak na tom jsme v porovnání s opravdu kvalitním soupeřem. Nejtragičtěji toto srovnání dopadlo pro naši obranu, kde v podstatě jediný útočník soupeře si v soubojích jeden na jednoho s našimi obránci dělal co chtěl. Opět jsme doplatili především na nedůraz, neochotu jít do soubojů ve kterých to bolí a na vlastní hloupost v řešení situací. Hráč, který se bojí jít do souboje o míč hlavou patří na lavičku, a u obránce to platí dvojnásob. Sedm gólů jsme dostali po těchto osobních selháních, 4 Mirek Ťujík, 2 Michal Dvořák a 1 Kuba Hladil. S takovou bilancí opravdu nemůžeme být důstojným soupeřem, přitom by stačilo jen málo a všem sedmi gólům šlo lehce zabránit. Narozdíl od obrany byl útok poměrně aktivní, hlavně Radim Bílek byl hodně vidět a svou bojovností zatápěl obraně soupeře. Škoda jen trochu lepší koncovky, vždyť v prvním poločase jsme si dokázali vytvořit tři stoprocentní příležitosti, bohužel ani jedna nebyla proměněna. Záloha, která byla posílena na tohoto soupeře na 5 členů, bohužel trpěla brzkým vynuceným střídáním několika hráčů. Jinak vcelku odolávala tlaku soupeře a zahrála uspokojivě. S čím ovšem nemůžeme být spokojeni u celého týmu, jsou chyby které se opakují každý zápas a které jsou jen v hlavách hráčů. Autové vhazování je pomalé a nepřesné, rozehrávání standartních situací to stejné, nabídka hráčů na náběh je malá, reakce na přímé kopy je příliš pozdní a celkově pohyb po hrací ploše je spíše alibistický a úsporný. Chybí chuť hrát, bojovat o výsledek, vymáčnout se ze všech sil a převzít osobní zodpovědnost. V nejbližší době provedeme na tréninku výkonnostní testy, kterých se povinně zúčastní všichni hráči. Tím získáme přehled o fyzických a technických možnostech jednotlivých hráčů a tyto budeme nadále od každého vyžadovat, případně zavedeme např. možnost individuálního tréninku.

Hodnocení: Hladil 4, Šiška 4, Vilímek 4, Dvořák 3, Ťujík 2, Hrubý 6, Novotný 6, Jakeš 6, Burian 6, Knoflíček 7, Broďák 6, Bílek 7

Ostatní nehodnotím, hráli příliš krátce. Michal Novohradský se do zápasu nedostal kvůli zdravotním potížím, na posledních 10 minut nastoupil do útoku Honza Hodek a předvedl zatím svůj nejlepší výkon od začátku sezóny.

| Napsal: Novotný M. | Kategorie: | Komentářů: 0 | Trvalý odkaz |


Mor. Krumlov - Slatina 2:3

20. 09. 2013 00:23:39 od Novotný M.

Do Krumlova jsme odjeli s vědomím, že jde o silného soupeře shora tabulky a to nám trochu svazovalo nohy. V úvodu zápasu jsme hráli příliš bojácně a vyplašeně, možná také proto, že ze zápasu st. dorostu před námi jsme viděli kvalitu rozhodčích. Po několika minutách jsme inkasovali gól po nedůrazném a zmateném bránění. Postupem času se hra vyrovnala a zhruba od poloviny zápasu jsme byli lepším týmem. Nejdříve se nám podařilo vyrovnat, hned vzápětí jsme ovšem zase prohrávali díky špatné komunikaci golman-stoper, oba mohli gólu zabránit, ale nakonec to neudělal ani jeden. Tím ovšem šance soupeře skončili a po změně stran jsme začali o výsledek bojovat. Zlepšila se hra na středu zálohy a hned to změnilo obraz hry. Po jedné hezké akci se nám podařilo vyrovnat po střele do břevna a zaváhání soupeřova brankáře a 15 minut před koncem už jsme vedli po dobrém zakončení zblízka. Následně už se skóre neměnilo a výsledek jsme si s přehledem pohlídali. V tomto zápase se jasně ukázalo, že hrát se dá opravdu s každým bez ohledu na postavení v tabulce, ale musí se chtít. Naší hře až příliš často chybí důraz, bojovnost a chytrost a na tom musíme hlavně zapracovat.

Střelci: Hofírek Lukáš, Broďák David 2

Hodnocení: Hladil 7, Šiška 7, Ťujík 7, Vilímek 6, Burian 7, Knoflíček 8, Cimbálník 7, Hrubý 7, Hofírek 7, Novotný 7, Broďák 7, Jakeš 7. Ostatní nehodnotím, hráli krátce nebo se nedostali do hry.

| Napsal: Novotný M. | Kategorie: | Komentářů: 0 | Trvalý odkaz |


Slatina - Rosice 1:2

07. 09. 2013 22:39:12 od Novotný M.

V dnešním zápase jsme si doufám vybrali smůlu na několik zápasů dopředu. Do zápasu jsme vstoupili trochu nesměle, soupeř nás zatlačil a díky chybě Robina nám z tlaku dal snadný gól. Potom jsme se konečně probudili a začali soupeře přehrávat. Největší nebezpečí pro náš tým představoval rozhodčí, který pustil několik drobných faulů na obou stranách, nakonec neodpískal faul opět na Robina Kratochvíla a Michal Dvořák musel jít do riskantního zákroku, který bohužel skončil faulem na útočícího hráče. To už se rozhodčí probudil a odpískal penaltu, ke které nemuselo dojít kdyby správně posoudil již první faul na našeho obránce. Výkon završil červenou kartou pro našeho stopera a poslal nás do deseti hráčů. Penaltu naštěstí bravurně zlikvidoval Jakub Hladil v bráně. O pár minut později se nám díky průniku za obranu soupeře podařilo vyrovnat skóre, když Pavel Novotný přeloboval vybíhajícího gólmana soupeře. Dnes se nám zvláště tyto kolmé nahrávky docela dařily a vždy to byla šance skórovat, to je přesně hra jakou chceme hrát. Oproti Ivančicím se naše hra podstatně zlepšila, útok ve trojici byl dobrý tah, zezadu se nám lépe dařilo posílat balony dopředu, ve středu zálohy dnes výborně zahrál Honza Knoflíček svou bojovností. Od začátku druhé půle jsme soupeře opět tlačili, Rosice zahrozili pouze z jedné akce, ve které nás opět podržel gólman, zatímco my jsme si dokázali vypracovat několik velmi slibných příležitostí. Bohužel pro nás jsme neměli štěstí v koncovce, asi 3 šance soupeř vytahoval prakticky zázračně z brankové čáry. Aby té smůly nebylo málo, po další ojedinělé akci Rosic na naší polovině se nedomluvil Mira Ťujík s Honzou Knoflíčkem kdo odkopne míč, nechali ho projít na naši bránu, kde útočník soupeře pohodlně vstřelil branku. V závěru zápasu už nám v oslabené sestavě nezbylo dost sil na nějaký tlak, takže skóre už se neměnilo. Utkání jsme prohráli těsným rozdílem 1:2, ale výkon jde nahoru a téměř po celou dobu zápasu jsme byli lepším týmem. I takové zápasy patří k fotbalu, je potřeba jít s chutí do dalšího zápasu a výsledky se dostaví.

Střelci: Novotný Pavel

Hodnocení: Hladil 9, Dvořák 7, Kratochvíl 4, Burian 6, Knoflíček 8, Ťujík 5, Bunža 5, Hofírek 7, Novotný 7, Broďák 6, Jakeš 6, Cimbálník 6.

Ostatní nehodnotím, hráli příliš krátce. V sestavě bohužel pro nemoc chyběl Pepa Šiška, zase se do ní po prázdninách vrátil Tonda Vlk, který i v těch pár minutách na hřišti předvedl solidní výkon.

| Napsal: Novotný M. | Kategorie: | Komentářů: 12 | Trvalý odkaz |


Ivančice - Slatina 3:0

02. 09. 2013 12:29:21 od Novotný M.

Další zápas v Ivančicích jsme opět zapadli do podprůměru. Hráli jsme fotbal prvních 10 minut, než jsme dostali haluzový gól z přímého kopu, potom to většina hráčů zabalila. Absolutně nehrála záloha, soupeř zcela ovládal střed hřiště a tím nám v podstatě odstavil útočníky ze hry, protože z obrany nejsme schopní dokopnout balon až na útok. Na útočníky jsme za celý zápas dostali 3 pěkné přihrávky, což je žalostně málo. Další kapitola je neschopnost v útoku zakončit jakoukoliv akci, podržet míč, vystřelit, vybojovat aspoň roh. Dvakrát jsme měli šanci pohodlně skórovat přelobováním brankáře, obě šance jsme zahodili nejhloupějším způsobem, dojet až k brankáři a nastřelit ho. Obrana byla celý zápas pod tlakem díky dvěma důvodům, nefunkční záloze a špatné práci stopera. Stoper musí obranu organizovat, svým postavením hřiště zkracovat a tím ubírat prostor pro pohyb soupeřova útoku. Není možné dopustit, aby míč byl u brány soupeře a náš stoper ve vlastním vápně debatoval s brankářem. Nahrávky jsou tématem samy pro sebe. Ve vašem věku už byste měli vědět kdy a kam nahrát. Hráč, který místo nahrávky na volného spoluhráče narazí i s balonem do soupeře nemá na hřišti co dělat. To stejné platí o hráči, který ani na pět pokusů nedokáže poslat balon dopředu, aniž by s pravidelnou jistotou nenastřeloval couvající obranu soupeře. Spokojeni tentokrát nemůžeme být ani s výkonem gólmana, který sice několika brankám výborným zákrokem zabránil, ale u jedné obdržené chyboval a hlavně, při výkopech z ruky mladší dorostenec MUSÍ dostat míč na polovinu soupeře. Na další zápas s Rosicemi vyzkoušíme několik dost razantních změn v sestavě, už je nás také dostatečný počet, takže hráči neodvádějící 100% výkon mohou sedět na střídačce nebo doma. To platí i pro hráče nezvládající vlastní dětské emoce, a že takových několik na soupisce máme, jak se přesvědčuji v téměř každém zápase.

Hodnocení: Hladil 6, Ťujík 4, Bílek 6, Dvořák 6, Knoflíček 6, Burian 5, Novotný 5, Cimbálník 4, Bunža 2 (totálně bez nasazení a zájmu), Hofírek 4, Broďák 5, Červený 4 (fyzička), Jakeš 7 (okamžité oživení hry), Šiška 5, Novohradský 5.

Jakékoliv připomínky a dotazy k hodnocení rád zodpovím.

| Napsal: Novotný M. | Kategorie: | Komentářů: 0 | Trvalý odkaz |


Zobrazit vše | Zobrazit méně