Články

14. 02. 2010 08:09:15 od

Překvapivé rozuzlení BHL: vyhrály Kohoutovice14.02.2010

V pořadí čtvrtým vítězem Bomaso halové ligy starších žáků v hale VFU Brno se staly Kohoutovice. "Nečekal jsem to," přiznal po finále jejich trenér Martin Hála. Jeho svěřenci obsadili v základní části 8. příčku, poslední postupovou do finále. Ve čtvrtfinále ale porazili Líšeň 1:0, v semifinále 2:0 Rousínov a ve finále Starý Lískovec 2:1. Rozhodující branku vstřelil půl minuty před koncem Tomáš Brabec.

Čtvrtfinále? Pohroma pro favority

Hned ve čtvrtfinále se musely s hlavním pavoukem rozloučit první dva týmy po základní části. Líšeň nestačila na pozdějšího celkového vítěze z Kohoutovic, když o jejím vyřazení rozhodl 50 vteřin před koncem Tomáš Rumler. Sparta Brno prohrávala se Slatinou po dvou a půl minutách po trefách Quanga a Valy 0:2. V 5. minutě sice snížil střelou do šibenice Lagron, ale to bylo ze strany Sparty vše. Slatina přidala ještě 3 branky a jasně dokráčela do semifinále. Ve třetím čtvrtfinále porazil Starý Lískovec Slovan Brno 3:0, když branky padaly až ve druhé polovině utkání. V čase 11:26 strhl vedení na stranu Lískovce Filip Belák, v čase 14:07 zvyšoval Vojtěch Bartek na 2:0 a třetí trefu přidal v čase 15:37 opět Filip Belák. Poslední čtvrtfinále rozhodovaly až pokutové kopy. Rousínov sice vedl od 13. minuty zásluhou branky Havíře, ale 18 vteřin před koncem utkání vyrovnal Vajgl a kopaly se penalty. Pevnější nervy měl Rousínov a vyhrál 2:1, rozhodující pokutový kop proměnil Jan Barták.

Starý Lískovec smazal dvoubrankové manko

V prvním semifinále porazily Kohoutovice Rousínov 2:0, když o jejich branky se postarali v čase 8:28 Brabec a 17:02 Varga. Druhé semifinále nabídlo daleko zajímavější průběh. Slatina vstoupila do utkání bleskově, když po čtyřech minutách a dvou trefách Quanga vedla 2:0. Ale Starému Lískovci se povedl dokonalý obrat, který režíroval autor hattricku Filip Belák. Po vítězství 5:2 si Lískovec zajistil postup do finále.

Zlatý gól v čase 17:28

V souboji o třetí místo porazil Rousínov Slatinu 2:1 po pokutových kopech a odvezl si bronzové medaile. Finále se odehrálo, díky výborně fandícím rodičů, ve skvělé atmosféře. A jako první se brankově prosadily Kohoutovice. Na konci akce 2 na 1 byl Tomáš Brabec - 1:0. V 16. minutě vyrovnával Bartek na 1:1 a vše směřovalo k penaltám. Ale... Proti byl Tomáš Brabec, který strhl v čase 17:28 misky vah na stranu Kohoutovic.

Výborně zorganizovaný čtvrtý ročník Bomaso halové ligy tak překvapivě vyhrály Kohoutovice (rozhovor s trenérem vítězného celku Martinem Hálou přineseme v neděli).