Ivančice 0:2 Slovan/Slatina

09. 05. 2018 07:14:23 od Jan Dvořák, Petr Čihák

Branky: 75 Winkler, 87 Kloss
Sestava: Zvolský – Stěpura(77 Polák), Kadlčík, Marek, Švanda – Hoffmann, Cimbálník – Le Quang(85 Osolsobě), Kloss, Urbánek(62 Winkler) – Krejčí(72 Vilím)

Sváteční den jsme si zpříjemnili výjezdem do Ivančic. Jednodenní volno mezi zápasy jsme dávali dohromady sestavu, která byla po dvou utkáních značně zdecimovaná. Podobně jako minule museli hasit absence několika mladšími dorostenci. V Ivančicích nás čekalo příjemné překvapení v podobě dokonale připravené hrací plochy, za kterou by se nemuseli stydět ani v lize.
První poločas jsme začali poměrně vlažně a sledovali jsme tak vyrovnané utkání. Dělal nám problém silný vítr, na který jsme si nebyli schopni zvyknout. Snaha o kombinační hru po zemi s využitím křídelních hráčů se nám dařila tak na půl. Do první velké šance se dostal Tomáš Kloss, který konečně mohl nastoupit za dorost a prodat tak své zkušenosti ze zápasů z mužů. Ty ovšem nepředvedl, protože neseřídil mířidla a netrefil naprosto prázdnou zadní stranu branky. Domácí se nám vyrovnali v osobních soubojích a i oni si připsali náznaky šancí, které si ale Zvolský v brance pohlídal. Do další naší šance se dostal po pasu od Hoffmanna aktivní Le Quang, ale po dobrém zpracování ho zradilo zakončení. Do kabin jsme tak po nemastném, neslaném výkonu šli za stavu 0:0.
Jak špatná byla první půle, tak v druhé jsme pomalu začali přidávat pod kotel. Postupně jsme domácí uzamkli na jejich vlastní polovině. Povedli se nám taktická střídání v podobě Winklera s Vilímem, kteří osvěžili lehce mdlou ofenzivu. V první šanci ještě Švanda svou hlavičku nevměstnal mezi tři tyče. Svůj skvělý výkon z pozice střídajícího hráče korunoval v 75 minutě Dominik Winkler, který přetavil v první branku ve starším dorostu centr Cimbálníka. I přes vstřelenou branku jsme se nadále tlačili dopředu a chtěli jsme přidat pojistku. To se nám podařilo zásluhou Klosse, který odražený míč nechytatelně poslal tam, kam patří.
Jsme rádi, že jsme alespoň částečně odčinily ztrátu se Spartou a druhým poločasem jsme navázali na to, co chceme hrát. Tento zápas nám navíc ukázal, že i přes rozsáhlou marodku máme pořád kam sáhnout a kvalitativně si nepohoršíme. Stále ale doufáme, že se alespoň někteří hráči dají zdravotně do pořádku a budou na následující těžké zápasy k dispozici.
Man of the match: Daniel Zvolský – Připsal si první nulu za starší dorost, když si poradil se všemi střelami domácích střelců a byl tak základním kamenem pro naše vítězství.

| Napsal: Jan Dvořák, Petr Čihák | Kategorie: Dorost starší | Komentáře nejsou povoleny | Trvalý odkaz |