6.kolo

Góly – Mikšíček 2
Sestava – Němeček, Nedoma, Juráň, Ambrož, Nos J., Andrlík, Válka (85min. Gajda), Mudruněk,
Ryšánek, Mikšíček ( 72min.Koš), Ostrý ( 89min.Sedláček)

Pohořelice slavili 80let kopané, ale my se tam v každém případě jeli pokusit o výhru a napravit ztrátu 2 bodů v minulém utkání s Horními Kounicemi. Díky oslavám se utkání hrálo už ve 13hod. a skoro ve stejný čas hrálo naše „B“ mužstvo i dorost. Proto jsme odjeli jen se základní jedenáctkou a těsně před výkopem nás doplnila čtveřice Petr Koš, David Sedláček, Denis Petrik a Filip Gajda, která hrála ráno za naše „B“ mužstvo a za jejich přístup jim patří poděkování. Do utkání ještě nemohli nastoupit Petr Opletal (vypadá to na celý podzim),Tomáš Keller, Michal Šafařík a Šimon Pyszko. V začátku utkání jsme byli jasně lepším celkem, už v 5 min. šel po krásné české uličce sám na bránu Pavel Ostrý, zakončení po zemi kolem brankáře a míč se bohužel zastavil na tyči soupeřovi brány. Kolem20 min. přišla akce Pavla Ostrého, přihrávka na Mirka Mikšíčka a jeho zakončení znamenalo naše vedení. Mirek je typickým koncovým útočníkem a v tomto utkání byl strůjcem našeho vedení. Jsem velmi rád, že se střelecky prosadil hlavně po nepromarněné tutovce v minulém utkání. Zde musím poděkovat i člověku, který zařídil, aby Mirek mohl v utkání nastoupit, přestože měl pracovní povinnosti. Po vedoucí brance jsme se dostali do útlumu, nebyli schopní přerušit hru, stáhli se na vlastní polovinu,nikdo z našich hráčů na sebe nevzal odpovědnost podržet míč. Také přišlo zákonité vyrovnání po střele z 10metrů. se domácí mohli radovat. Chvíli po obdržené brance přišla další pohroma, soupeřův obránce obešel 3 naše hráče, až ho ze zadu fauloval Pavel Ryšánek a rozhodčí vytáhl hodně přísnou červenou kartu. V této fázi mi moc dobře nebylo, ale kluky to vyhecovalo. Obrana začala hrát precizně, soupeř sice získal převahu v poli, ale do žádné gólové situace do konce utkání jsme ho už nepustili. Asi 10min. před poločasem jsme se po rohu soupeře dostali do brejku a po přihrávce Radka Mudruňka, a znovu střele Mirka Mikšíčka vyhráli poločas 2:1. V poločase jsem v kabině chtěl trochu zvednout hlas, a kluky vyburcovat, ale, když jsem tam vešel a slyšel jak se kluci hecují, jak chtějí vyhrát , byl jsem pyšný na své mužstvo, a věřil, že vyhrajeme. To se potvrdilo ve 2 poločase. Soupeř měl sice územní převahu, ale nepustili jsme ho do jediné šance, dá se říci, že ani nevystřelil na bránu. Bylo to díky výborné obranné hře celého mužstva, bojovnosti na 150%, a bezchybnému Němečkovi. Ještě se musím zmínit o střele Tomáše Válka z 25metrů, která volala po gólu, ale výborným zákrokem ji zlikvidoval brankář domácích. K vítězství nás dovedla výborná obranná hra kterou jsme asi od 35min. produkovali, a střelecká potence Mirka Mikšíčka. Dále chci pochválit Pavla Juráně kterého při rozcvičení píchalo v koleně, ale i když bylo vidět že ho koleno limituje v pohybu tak odehrál celé utkání. Jirka Nos, Michal Nedoma oba bojovali na hranici svých sil a Michal znovu v druhém poločase několikrát podpořil útok. Pavel Ostrý který na sebe bere nespočet soubojů, umí podržet míč, jen od něj čekáme více gólů. Radek Mudruněk který je snad u všeho důležitého a je určitě naším nejlepším hráčem, Tom Andrlík který bojuje pro mužstvo, Pavel Ryšánek který byl vyloučen, ale věřím že v dalším průběhu hry by mužstvo pomohl a fotbalově by ho dirigoval Tomáš Válka který byl aktivní po celé utkání a vystřelil na soupeřovu bránu snad 7-8x střídající Petr Koš, který nastoupil na 20min.(odehrál 65min. za „B“ mužstvo) a po 2min. na hřišti se vrhl proti střele soupeře, celým tělem jako kaskadér. Na konec jsem si nechal Marcela Ambrože, byl to právě on, který to v poločase nejvíce hecoval, společně s Jirkou Nosem, a i v průběhu 2 půle ho bylo bylo na hřišti slyšet. Celkově jsme hráli od našeho vedení 2:1 jako jeden celek a 3 body pro Slatinu zaslouženě uhájili. V sobotu nás čeká nevyzpytatelný celek Cvrčovic, a já i mužstvo doufáme, že nás přijdete povzbudit v co největším počtu. V průběhu týdne (út-st-čt) trochu rozeberu zde na stránkách, obranou hru našeho celku. Protože 16 branek dostat za 6 kol je moc, a právě tuto činnost musíme zlepšit pokud chceme hrát co nejvýše.

| Napsal: Jiří Záleský | Kategorie: Muži "A" | Komentáře nejsou povoleny | Trvalý odkaz |