Dorost mladší

CESTA ZA ÚSPĚCHEM

20. 07. 2011 20:39:08 od

Měsíc po skončení sezóny 2010/11 se hráči mladšího dorostu zúčastnili turnaje ve Španělsku.Na již dlouhodobě plánovaný turnaj se rozjeli v pátek ,8.července,od domácího hřiště ve Slatině.Do místa turnaje ve španělském městečku Blanes dorazil autobus v sobotu po poledni.Po náležitých formalitách přihlášení,ubytování se,seznámení s okolím hotelu a moře,měli hráči volný program.
Nedělní den byl pro všechny účastníky turnaje volný.A tak se celá výprava ze Slatiny rozjela do Barcelony,kde si prohlédla stadion Camp Nou a také část města.Každý den ve 20.00 byla v recepci hotelu schůzka mužstva,kde realizační tým oznámil hráčům čas večerky a program následujícího dne.
V pondělí bylo ve 12:00 oficiální zahájení turnaje ,kterého se slatinská výprava nezúčastnila z důvodu dlouhé časové prodlevy do začátku prvního zápasu.Prvním soupeřem z šestičlenné skupiny, byl Italský tým Calciol Acireale.Slatinští hráči vstoupili do utkání s velkým nasazením a bojovností.Po standardní situaci kterou rozehrál O.Trávníček, skóroval hlavou P.Leasure. Ve druhé půli hry se italští hráči začali rozehrávat a kombinační hrou začali kralovat na hřišti.Gól se jim však vstřelit nepodařilo a tak si slatiňáci mohli připsat první 3 body za výhru 1:0.Po asi hodinové pauze nastoupili naši hráči k druhému zápasu.Soupeřem jim byl francouzký klub CSC Laplaine.Hřiště na kterém se tento zápas hrál,svědčilo dostatečnou šířkou slatinským mladíkům,kteří po gólech M.Trávníčka a A.Staňka zvítězili 2:0.Černou tečkou v tomto zápase bylo vyloučení L.Nepaly.Při zpáteční cestě na hotel bylo v autobuse znát, kolik se veze bodů.
Úterý byl pro slatiňáky volným dnem a tak realizační tým naplánoval relax v Marinelandu kde si kluci mohli vyzkoušet jízdu na tobogánech a skluzavkách.Mohli také zhlédnout vystoupení delfínů a lachtanů.
Druhým hracím dnem byla středa.Ve třetím zápase narazili slatiňáci na lídra tabulky FK Bergen Nord z Norska.Norský tým svou hrou jasně ukazoval na hřišti svou sílu jak v kombinaci,rychlosti i technice.Norové v zápase dvakrát vedli, ale kluci ze Slatiny poprvé na turnaji dokázali že hrají v týmovém duchu a po gólech A.Stańka,M.Trávníčka a P.Leasureho vyhráli 3:2.V následujícím zápase s americkým týmem Raiders FC si mohli vítězstvím zajistit jako první tým postup ze skupiny.Po výborném začátku si slatinský tým vypracoval dvě tutovky,které však A.Staněk a P.Leasure nedokázali proměnit.A tak se stalo s čím nikdo nepočítal.Američané dokázali svou nakopávanou hrou rozhodit náš celek natolik,že se hráči přestali koncentrovat na hru.Po závěrečném hvizdu odcházeli ze hřiště s pořádnou náloží, v podobě skóre 0:4.V týmu zavládla nervozita, strach a obava že se sen o postupu ze skupiny rozplyne.
Na čtvrtek ,kdy se hráli poslední zápasy ve skupinách,se hráči měli včasnou večerkou koncentrovat a připravit na boj o postup.Do zápasu s pařížským týmem Molieres nastoupili s mírnými obavami ,ty však po vstřelení prvního gólu ve 4.minutě hry opadli a kluci si po výhře 3:0 odnášeli tři body.Góly dávali L.Nepala,P.Leasure a M.Trávníček.
Hlavní cíl byl splněn a tak mohla proběhnout malá pivní oslava.Ze skupiny postoupili slatinský tým až ze třetího místa.Nutno podotknout, že 1a2 tým měli stejný počet bodů.
V pátek po 11:00 hodině naše výprava včetně všech fanoušků vyjela ke čtvrtfinálovému zápasu.Soupeř,tým SV Rehberg z Rakouska neztratil ve své skupině ani bod a tak byl mírným favoritem.S tím se však naši kluci nesmířili.A tak po gólech A.Staňka a famozní trefě Z.Michalce udělali krok k úspěchu v podobě vítězství 2:1.Ten kdo by před začátkem turnaje řekl že se kluci dostanou až do semifinále,by vzbudil ve tvářích posluchačů ironický úsměv.Tento úsměv se v tuto chvíli může změnit na úsměv radosti a štěstí.
Ve 14:00 začala další kapitola pro nás pohádkového turnaje.V této kapitole se do role protivníka postavil tým Csepal FC z Maďarska.Nervozita byla znát na obou stranách,nikdo nechtěl udělat chybu.Tým jako celek,celek jako tým, tak se opět představila slatinská výprava.Sedm minut před koncem zápasu M.Trávníček, jeden článek tohoto celku ,střílí branku.Závěrečné minuty si slatiňáci s vypětím všech sil a obrovské podpory fanoušků pohlídali a zvítězili 1:0.Postup do finále turnaje byl na světě.Slzy dojetí v očích hráčů,fanoušků i trenérů byly oprávněné.
Finále:Finálovou dvojící se stává SK Slatina –FK Bergen Nord. Norští fotbalisté nebyli jen lídrem skupiny, jak již bylo zmíněno ,ale celého turnaje.Ve finálovém zápase to dokazovali dvojnásobně,byli tím lepším týmem na hřišti.I přes výborný výkon slatinského brankáře F.Svobody se podařilo Norům vstřelit v poslední minutě zápasu gól.Tímto gólem a výsledkem 0:1 si tak zajistili celkové vítězství v turnaji.
Jen chvíli trvalo zklamání z finálové prohry,jen chvíli bolely šrámy z turnaje.Na pódium, kde byl našim hráčům předán pohár za druhé místo v kategorii U17 a kde jim zněla do uší česká hymna,se všechny rány zahojily.Pak už se začalo slavit naplno.Hodinové skandování v hotelu u bazénu,šampaňské z poháru,děkovačka všem 42 účastníkům.
Na závěr bych chtěl hráčům poděkovat za to, jak reprezentovali oddíl SK Slatina jak na hřišti,, tak mimo něj.To, co dokázali, si zaslouží obdiv a uznání.Pro mě osobně je to dík,který mi tento tým dal jako poděkování za moje působení u něj.Gratuluji M.Ch.
Hráči:Denis Petrík,František Svoboda,Ondřej Trávníček,Denis Dofek,Ondřej Herůdek,Štěpán Krahulec,Ondřej Nevídal,Tomáš Pospíšil,Ondřej Marek,Zbyněk Michalec,Martin Trávníček,Adam Staněk,Filip Chalabala,Lukáš Nepala,Philip Leasure,Martin Meitner.
Realizační tým:Dana Bystřická,Petr Herůdek,Dušan Trávníček,Jiří Forst,Martin Chalabala.

| Napsal: | Kategorie: Dorost mladší | Komentářů: 6 | Trvalý odkaz |


Komentáře

 Vložit nový 


pospec

2011-07-20 20:59:46

My děkujeme vám,kouči!!! :)


ada

2011-07-20 22:36:29

Děkuji nejkrásnější turnaj na kterým jsem kdy byl ze skvělými lidmi !!!! Vím co to je když odchazí trenér kterého máte od mala a já ho měl půl roku a vím že je úžasnej pro to Kouči zůstante u nich !!!


V.Klajsner

2011-07-20 22:52:15

Krásně napsaný článek a znovu velký dík všem, kteří se na tomto úspěchu, a nejen na něm, podíleli. Super !!!


Burian M

2011-07-21 13:54:39

Velká gratulace!!!!!!Jste BORCI!!!!!


Philip

2011-07-23 12:05:55

Jsem polichocen tím, že jste mě napsali jako střelce prvního golu ale pravda je ta, že ho dal Zbyna :/ :)


CharlesWeini

2017-06-29 18:54:06

wh0cd739558 elimite Can I Buy Methotrexate Online medroxyprogesterone provera full article generic for benicar